1,321
edits
No edit summary |
(Add P2100 and specs) |
||
(21 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 15: | Line 15: | ||
|R / MΩ | |R / MΩ | ||
|C / pF | |C / pF | ||
|- | |||
|rowspan="2"|[[P2100]] || 10x || rowspan="2"|1.5m|| 10||14.5-18.5||100||300 V||18-35||rowspan="2"|N | |||
|- | |||
| 1x || 1||80-110||7||150 V||N/A | |||
|- | |||
|rowspan="2"|[[P2200]] || 10x || rowspan="2"|? || 10||13-17||200||300 V||15-25||rowspan="2"|N | |||
|- | |||
| 1x || 1||80-110||6||150 V||N/A | |||
|- | |||
|rowspan="2"|[[P2220]] || 10x || rowspan="2"|1.5m || 10||13-17||200||300 V||15-25||rowspan="2"|N | |||
|- | |||
| 1x || 1||80-110||6||150 V||N/A | |||
|- | |||
|[[P3010]] || 10x || 2m || 10||13.3||100||300 V<sub>RMS</sub>||10-15||Y | |||
|- | |||
|[[P5050]] || 10x || 1.3m || 10||11.1||500||400 V||16-22||Y | |||
|- | |||
|[[P5050B]] || 10x || 1.3m || 10||11||500||300 V<sub>RMS</sub>||15-22||Y | |||
|- | |||
|[[P5100]] || 100x || 3.1m || 10||2.75||250||2.5 kV||7-30||Y | |||
|- | |||
|[[P5102]] || 10x || 2m || 5||11.2||100||1 kV||23-27||N | |||
|- | |||
|[[P5120]] || 20x || 3m || 5||11.2||200||1 kV||15-25||N | |||
|- | |||
|[[P5122]] || 100x || 1.2m || 100||4.6||200||1 kV||10-25||N | |||
|- | |||
|[[P6000]] || 10x || 3.5-12ft || 10||10||?||1.2 kV||20-50||N | |||
|- | |||
|[[P6003]] || 10x || 3.5-12ft || 10||10||?||1.2 kV||20-50||N | |||
|- | |||
|rowspan="4"|[[P6006]] || rowspan="4"|10x || 3.5ft || rowspan="4"|10||9.5||70||rowspan="4"|1.2 kV||rowspan="4"|20-55||rowspan="4"|N | |||
|- | |||
|6ft ||11||50 | |||
|- | |||
|9ft||13.5||50 | |||
|- | |||
|12ft||15.5||25 | |||
|- | |- | ||
|[[P6007]] || 100x || 6ft. || 10||2.2||25||1.5 kV||15-55||N | |[[P6007]] || 100x || 6ft. || 10||2.2||25||1.5 kV||15-55||N | ||
|- | |||
|[[P6008]] <br/> 010-0130-00 || 10x || 3.5ft. || 10||7||116||600 V||15||N | |||
|- | |||
|[[P6008]] <br/> 010-0130-01 || 10x || 6ft. || 10||10-14||100||600 V||15-55||N | |||
|- | |- | ||
|[[P6009]] || 100x || 9ft. || 10||2.5||120||1.5 kV||15-47||Y | |[[P6009]] || 100x || 9ft. || 10||2.5||120||1.5 kV||15-47||Y | ||
|- | |- | ||
|[[P6009]] Opt. 14 || 100x || 9ft. || 10||2.5||120||1.5 kV||15-47||N | |[[P6009]] Opt. 14 || 100x || 9ft. || 10||2.5||120||1.5 kV||15-47||N | ||
|- | |||
|[[P6013A]] || 1000x || 10ft. || 100||3.0||25||12 kV||20||N | |||
|- | |- | ||
|[[P6015]] || 1000x || 10ft. || 100||3.0||75||20 kV||12-47||N | |[[P6015]] || 1000x || 10ft. || 100||3.0||75||20 kV||12-47||N | ||
|- | |||
|[[P6023]] || 10x || 3.5ft. || 8||12||50||1 kV||20-47||N | |||
|- | |||
|rowspan="4"|[[P6027]] <br/>(UHF) ||rowspan="4"| 1x || 3.5ft. || 1||75||21.9||rowspan="4"|600 V||rowspan="4"|N/A||rowspan="4"|N | |||
|- | |||
| 6ft || 1||93||16.6 | |||
|- | |||
| 9ft || 1||119||12.5 | |||
|- | |||
| 12ft || 1||143||8.3 | |||
|- | |||
|rowspan="4"|[[P6028]] <br/>(BNC) ||rowspan="4"| 1x || 3.5ft. || 1||75||21.9||rowspan="4"|600 V||rowspan="4"|N/A||rowspan="4"|N | |||
|- | |||
| 6ft || 1||93||16.6 | |||
|- | |||
| 9ft || 1||119||12.5 | |||
|- | |||
| 12ft || 1||143||8.3 | |||
|- | |||
|rowspan="2"|[[P6047]] || rowspan="2"|10x || 3.5ft || 10||10.3||rowspan="2"|290||rowspan="2"|500 V||rowspan="2"|15-20||rowspan="2"|N | |||
|- | |||
| 6ft || 10||12 | |||
|- | |- | ||
|[[P6053B]] || 10x || 6ft. || 10||12.5||200||500 V||15-24||Y | |[[P6053B]] || 10x || 6ft. || 10||12.5||200||500 V||15-24||Y | ||
Line 37: | Line 103: | ||
|- | |- | ||
| 1x || 1||105||6||500 V||N/A | | 1x || 1||105||6||500 V||N/A | ||
|- | |||
|[[P6075]] || 10x || 6ft. || 10||12.5||200||500 V||20±?||Y | |||
|- | |- | ||
|[[P6101A]] || 1x || 2m || 1||54.0||15||500 V||N/A||N | |[[P6101A]] || 1x || 2m || 1||54.0||15||500 V||N/A||N | ||
|- | |- | ||
|[[P6101A]] Opt. 01 || 1x || 1m || 1||32.0||34||500 V||N/A||N | |[[P6101A]] Opt. 01 || 1x || 1m || 1||32.0||34||500 V||N/A||N | ||
|- | |||
|[[P6101B]] || 1x || 2m || 1||100||15||300 V<sub>RMS</sub>||N/A||N | |||
|- | |- | ||
|[[P6102A]] || 10x || 2m || 10||13.2||60||500 V||36-55||Y | |[[P6102A]] || 10x || 2m || 10||13.2||60||500 V||36-55||Y | ||
Line 56: | Line 126: | ||
|[[P6108A]] || 10x || 2m || 10||11.2||100||500 V||15-35||N | |[[P6108A]] || 10x || 2m || 10||11.2||100||500 V||15-35||N | ||
|- | |- | ||
|[[P6109]] || 10x || 2m || 10||13.2||150||500 V|| | |[[P6109]] || 10x || 2m || 10||13.2||150||500 V||18-22||Y | ||
|- | |- | ||
|[[P6109]] Opt. 01 || 10x || 1.5m || 10||11.8||150||500 V||15-35||Y | |[[P6109]] Opt. 01 || 10x || 1.5m || 10||11.8||150||500 V||15-35||Y | ||
|- | |||
|[[P6109B]] || 10x || 2m || 10||13.3||100||420 V||15-35||Y | |||
|- | |- | ||
|[[P6115]] || 1x || 1.5m || 1||64.0||5||42 V||N/A||N | |[[P6115]] || 1x || 1.5m || 1||64.0||5||42 V||N/A||N | ||
Line 65: | Line 137: | ||
|- | |- | ||
| 1x || 1||120||8||350 V||N/A | | 1x || 1||120||8||350 V||N/A | ||
|- | |||
|rowspan="2"|[[P6120]] || rowspan="2"|10x || 1.5m || 10||14||60||rowspan="2"|500 V||23-47||rowspan="2"|N | |||
|- | |||
| 3m || 10||17||50||23-51 | |||
|- | |- | ||
|[[P6122]] || 10x || 1.5m || 10||11.0||100||500 V||15-35||N | |[[P6122]] || 10x || 1.5m || 10||11.0||100||500 V||15-35||N | ||
Line 95: | Line 171: | ||
|- | |- | ||
|[[P6139A]] || 10x || 1.3m || 10||8.0||500||400 V||8-18||Y | |[[P6139A]] || 10x || 1.3m || 10||8.0||500||400 V||8-18||Y | ||
|- | |||
|[[P6139B]] || 10x || 1.3m || 10||8.0||500||300 V<sub>RMS</sub>||8-18||Y | |||
|- | |- | ||
|[[P6148A]] || 10x || 2m || 10||13||50||500 V||20-51 ||Y | |[[P6148A]] || 10x || 2m || 10||13||50||500 V||20-51 ||Y | ||
Line 102: | Line 180: | ||
|[[P6149A]] || 10x || 2m || 10||13.0||50||50 V||20-51 ||N | |[[P6149A]] || 10x || 2m || 10||13.0||50||50 V||20-51 ||N | ||
|- | |- | ||
|rowspan="2"|[[P6150]] || 10x || rowspan="2"|1m || 500 Ω||0.15||9000||12 | |rowspan="2"|[[P6150]] || 10x || rowspan="2"|1m || 500 Ω||0.15||9000||12.5 V<sub>RMS</sub>||rowspan="2"|50 Ω||rowspan="2"|N | ||
|- | |||
| 1x || 50 Ω||N/A||3000|| (Scope lim.) | |||
|- | |||
|[[P6156]] || 10x || 1.5m || 500 Ω||1.0||3500||15 V<sub>RMS</sub>||50 Ω||Y | |||
|- | |- | ||
| | |[[P6156]] Opt. 25 || 100x || 1.5m || 5 kΩ||2.1||3000||50 V<sub>RMS</sub>||50 Ω||Y | ||
|- | |- | ||
|[[P6156]] || | |[[P6156]] Opt. 26 || 20x || 1.5m || 1 kΩ||1.0||3500||22 V<sub>RMS</sub>||50 Ω||Y | ||
|- | |- | ||
|[[P6156]] Opt. | |[[P6156]] Opt. 27 || 1x || 1.5m || 50 Ω||N/A||1500||15 V<sub>RMS</sub>||50 Ω||Y | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[P6562|P6562A]] || 10x || 1.3m || 10||11.0||350||15 V<sub>RMS</sub>||12-35||Y | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[P6563A]] || 20x || 1.5m || 9.47||4.7||500||42 V||7-30||Y | ||
|} | |} | ||
[[Category:Lists]] |
edits