32,517
edits
Line 109: | Line 109: | ||
|- | |- | ||
|[[T52]] || 1955 || [[525]], [[532]], [[570]], [[575]] || 5CAP || - || T5020 || 4 kV || 8x10 cm || 17.5" || | |[[T52]] || 1955 || [[525]], [[532]], [[570]], [[575]] || 5CAP || - || T5020 || 4 kV || 8x10 cm || 17.5" || | ||
|- | |||
|[[T53]] || 1959 || [[507]] || - || T507 || T5070 || 24 kV || 6x10 cm || 17.5" || | |||
|- | |||
|[[T54]] || 1955 || [[541]], [[545]] || 5BHP || - || T0540 || 10 kV || 4x10 cm || 18.125" || | |||
|- | |||
|[[T55]] || 1956 || [[515]], [[516]] || 5CBP || - || T0550 || 4kV || 6x10 cm || 18.25" || | |||
|- | |||
|[[T56]] || 1957 || [[536]] || - || T536 || T5360 || 4 kV || 8x8 cm || 17.125" || Identical V and H sensitivity | |||
|- | |- | ||
|} | |} |